Руслана Якобінчук

«З ГЛИБИН ДУШІ», про виступ на урочистому зібранні Київської обласної служби зайнятості

 

Низку майстерно виконаних пісень подарувала учасникам урочистого зібрання Київської обласної служби зайнятості лауреат міжнародного конкурсу Руслана Шишкіна.

Мецо-сопрано Руслани Шишкіної за своєю природою надзвичайно чисте й багате, цей голос йде, здається, зі самої глибини задумливої людської душі.

Руслана народилася в Рівному. Її співацька доля визначена талантом, успадкованим відбабусі Ганни Омелянівни, яка любила і вміла співати. Десятки українських народних пісень Руслана пам’ятає з дитинства. Помітивши вокальні та музичні обдарування маленької дівчинки у дитячому садку, вихователі сказали батькам: у них підростає майбутня артистка!

Особливу роль у її творчому зростанні зіграла викладач Рівненського музичного училища Галина Миколаївна Куцова, яка помітила неабиякі музичні здібності своєї вихованки. За порадою наставниці Руслана вступила до Львівського музучилища по класу вокалу, яке успішно закінчила у 1989 році.

У 1994-му вона переїхала до Києва та поступила до консерваторії на факультет сольного співу. Тут доля звела її з видатною співачкою, Народною артисткою України Ларисою Остапенко, яка належним чином поцінувала вокальні дані Руслани. Невдовзі Лариса Іванівна скаже: «Хотіла б, аби мої сподівання на ваше місце в мистецтві з часом виправдились! Ви — моє продовження у філармонії».

Ці пророчі слова збулися. Нині Руслана Шишкіна є однією з провідних співачок Національної філармонії України. В її творчих планах — нові концертні програми з провідними солістами та колективами.

 

Журнал «Роботодавець», №1, 2011 року