Руслана Якобінчук

«ЇЇ СПІВ ЗАЧАРОВУЄ»

 

Мецо-сопрано Руслани Шишкіної за своєю природою надзвичайно чисте й багате, цей голос йде, здається, зі самої глибини задумливої людської душі.

 

Руслана народилася в Рівному. Її співацька доля визначена талантом, успадкованим від бабусі Ганни Омелянівни, яка любила і вміла співати. Десятки українських народних пісень Руслана пам’ятає з дитинства. Помітивши вокальні та музичні обдарування маленької дівчинки у дитячому садку, вихователі сказали батькам: у них підростає майбутня артистка!

Особливу роль у її творчому зростанні зіграла викладач Рівненського музичного училища Галина Миколаївна Куцова, яка помітила неабиякі музичні здібності своєї вихованки. За порадою наставниці Руслана вступила до Львівського музучилища по класу вокалу, яке успішно закінчила у 1989 році.

У 1994-му вона переїхала до Києва та поступила до консерваторії на факультет сольного співу. Тут доля звела її з видатною співачкою, Народною артисткою України Ларисою Остапенко, яка належним чином поцінувала вокальні дані Руслани. Невдовзі Лариса Іванівна скаже: «Хотіла б, аби мої сподівання на ваше місце в мистецтві з часом виправдались! Ви — моє продовження у філармонії».

Ці пророчі слова збулися. Нині Руслана Шишкіна є однією з провідних співачок Національної філармонії України. 2 грудня відбувся сольний концерт у Колонному залі Національної філармонії України з Національним академічним духовим оркестром України, — головний диригент — О.Рощак.

У програмі прозвучали твори українських та зарубіжних композиторів: Ж.Бізе, Ж.Маесне, В.Кьяра, Н.Бродсклі, О.Білаша, Б.Буєвського та інших.

Руслана Шишкіна не зупиняється на досягнутому, в її планах нові концертні програми з провідними солістами та колективами Національної філармонії України.

 

Вікторія Кишенко,

Член МГО «Рівненське земляцтво»

 «Бурштиновий край», №3

Видання Міжнародного громадського

об’єднання «Рівненське земляцтво»